Pobyt mimo domov pro seniory

Vzhledem k ochraně rizikové skupiny klientů našeho zařízení v souvislosti s onemocněním covid­-19 je nutné dodržet zvláštní opatření při pobytu mimo naše zařízení.

V případě pobytu klienta mimo naše zařízení je nutné před návratem klienta provést test na covid­-19 metodou PCR a doložit potvrzení o negativním výsledku ne starší než 1 den. Test nelze provést pomocí tzv. rychlotestu (rapid-test).Test v není hrazen ze všeobecného zdravotního pojištění a hradí ho rodina. Test bude vyžadován bez ohledu na nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR. Pokud nebude negativní test při návratu předložen, nebude možné klienta přijmout zpět.

Při pobytu mimo domov doporučujeme, aby klienti používali roušky, dbali zvýšené hygieny a používali dezinfekci s vyšším obsahem alkoholu, vyhýbali se místům s větší koncentrací osob a to i např. větším rodinným oslavám.

Pokud se u klienta (nebo i u pečující osoby) během pobytu mimo zařízení objeví některý z příznaků onemocnění covid-­19 - zvýšená tělesná teplota, zimnice nebo třesavka, nově vzniklý kašel, dušnost, bolesti svalů, zvýšená únava, ztráta čichu, rýma, bolest v krku nebo průjem - kontaktujte neprodleně příslušného praktického lékaře.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.